Analiza badania krwi i białko w moczu u męża

Co oznacza podwyzszony poziom ALT 87,7 U/L oraz AST 42,7/ niby w normie/ Jedyne objawy to odbijanie po posiłku. I jeszcze pytanie o Męża białko w moczu 25.0mg/dl oraz kryształy 264,6. Halina.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Podwyższone aktywności  transaminaz wątrobowych tj. AST i ALT  w takim stopniu i stosunku AST /ALT, jak powyżej obserwowane bywają m.in. w: przewlekłym wirusowym zapaleniu wątroby B i C, ostrych WZW A-E, WZW spowodowanych przez inne wirusy hepatotropowe, stłuszczeniu wątroby, uszkodzeniu przez leki i toksyny, zapaleniu autoimmunologicznym, niedoborze alfa-1 antytrypsyny, hemochromatozie, chorobie Wilsona, celiakii.

Białko w moczu powinno niepokoić, należy powtórzyć badanie, ale białko najlepiej oznaczyć w dobowej zbiórce moczu, jako dobowe wydalanie.

Kryształy sugerują kamicę nerkową. Nie napisała Pani, jakie to kryształy. To ważne, bo różne metody leczenia stosujemy w zależności od ich charakteru.

Z powyższymi wynikami dobrze by było zgłosić się do lekrza, który po uzyskaniu od męża dodatkowych , ważnych informacji zaproponuje dalsze postępowanie.

Pozdrawiam serdecznie