Analiza rezonansu magnetycznego kręgosłupa lędźwiowego
Proszę o analizę rez.magn. kr.lędź. spłycenie lordozy lędźwiowej,ze skoliozą lewoboczną,nierówność płytek granicznych,cechy dehydratacji krążka m/kręgowego w dolnym piętrze.Na poziomie L4-L5 wypuklina tylno-pośrodk,szerokolukowa lateralizująca w prawo,wielkości 0,65cm z modelowaniem worka opon.,ze zwężeniem otworów m/kręgowych,szerokość ograniczeń kanału 1,59cm.Na poziomie L5-S1 wypuklina tylno-pośrodk,pozostałości,wielkości 0,50cm z modelowaniem worka opon.zwężeniem otw.m/kręg.szer kan 1,38cm

MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon