Analiza składu ciała u dietetyka

Byłam niedawno w "Nature House" gdzie w wyniku analizy składu ciała wyszło, że mam 26,4 %t. tłusz. i jest to praktycznie optymalna wartość, nawet za mało o ok. 400 g. , podczas gdy w programie o odchudzaniu w TV trenerzy u ok 3cm wyższej i 2-3 lata młodszej dziewczyny, po przeprowadzeniu zmian, w finale podali wartość ok 10%. Ja już mam mętlik, bo w moim przypadku to jest ok 10 kg różnicy samej t. tł. Kto ma rację bo już nie wiem co robić. Z poważaniem Zofia

Dzień dobry :)

Prawidłowy zakres zawartości tkanki tłuszczowej dla kobiet w wieku 30-34 lata to 22,7-26,3%, zaś idealna zawartość wynosi 19,7-22,6%. W Pani przypadku zawartość tkanki tłuszczowej jest więc minimalnie powyżej wartości prawidłowej.

Prawidłowa zawartość tkanki tłuszczowej jest w dużej mierze zależna od wieku, ponieważ wraz ze zwiększaniem się liczby lat fizjologicznie zwiększa się zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie, dlatego ta "prawidłowa granica" zwiększa się. Natomiast wspomniane 10% tkanki tłuszczowej to wartość zdecydowanie poniżej normy dla kobiet w każdym wieku (takie wartości osiągają kobiety-kulturystki), co może mieć negatywny wpływ na gospodarkę hormonalną.

Jeśli chce Pani powtórzyć badanie i upewnić się czy dany wynik jest prawdziwy zapraszam do kontaktu. Pomogę również zmienić nawyki żywieniowe w celu poprawy kondycji organizmu.

Pozdrawiam,
Beata Bondyra
DIETOLOGIKA

Witam,

z tego co widzę ma Pani 33 lata więc prawidłowa zawartość tkanki tłuszczowej - norma mieści sie w granicach 19-24%. Dlatego tez u Pani jest nieco ponad wartości wskazane.
Witam Panią,
Widzę że jest Pani z Warszawy (tu przyjmuje pacjentów), więc najchętniej zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną, na której wykonamy pomiary składu ciała i sprawdzę jak rozkłada się tkanka tłuszczowa w Pani ciele. Przeprowadzę również wywiad żywieniowy i zdrowotny oraz na tej podstawie dobiorę indywidualny jadłospis dzięki któremu poprawi się Pani sylwetka. Ważna jest także odpowiednia aktywność fizyczna.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk