Analiza składu masy ciała

Witam. Niedawo miałam analize składu masy ciała, okazało się że mam 4,7 tłuszczu. Czy jest to jakieś zagrożenie? Czuje się bardzo dobrze, mam dużo sił i rzadko jestem chora, odżywiam się bardzo dobrze ,oczywiście z umiarem.Może taka ilość tłuszczu wynika z tego że nie jem mięsa od 2 lat? Co pół roku robie badania i nie brakuje mi żadnych wartości odżywczych. Ćwicze 4 razy w tyg, biegam itd. Czy mimo mojego doskonałego samopoczucia tak niski poziom tluszcz jest szkodliwy dla mnie?

Witam Panią,

Nie bardzo rozumiem w jakich jednostkach jest podany wskaźnik tłuszczu. Różne wagi przyjmują rożną skalę. Na wizycie po pomiarze osoba go wykonująca powinna Pani wytłumaczyć wskazania i zalecić odpowiednią dietę i postępowanie. Myślę że skoro wyniki badań są w porządku, dobrze się Pani czuje to nie ma powodu do obaw. Szkoda że nie podaje Pani wagi i wzrostu to ułatwiłoby mi interpretację wyniku. Jeżeli miałaby Pani ochotę skorzystać z konsultacji i wykonać jeszcze raz pomiar to zapraszam na wizytę. . Pacjentów przyjmuję przy ulicy Głębockiej 56H Warszawa
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk