Analiza własnego życia i brak celu

czy kazdy człowiek ma w sobie coś dobrego, ma jakies pozytywne cechy, jest w czymś dobry? analizowałam swoje życie i niestety nie jestem w niczym dobra, nie mam w sobie nic dobrego.W pracy jestem złem koniecznym, a przynajmniej tak się czuję, w relacjach sobie nie radze, często się złoszczę, coraz częściej brak mi empatii,problemy innych potrafią mnie dobić, nie potrafię pomagać. Przez to wszystko nachodzą mnie myśli samobójcze, bo zycie wydaje mi sie coraz bardziej bez sensu.

Dzień dobry!

Czasami wpadamy w stan, w którym widzimy życie w ciemnych barwach, nie widzimy dobrych szans na przyszłość, negatywnie oceniamy też samego siebie, mamy niską samoocenę. Czasami taki stan to depresja. Jest możliwe otrzymanie pomocy, wsparcia, praca nad sobą i odzyskanie satysfakcji z życia, umiejętności przeżywania przyjemności, marzenia, planowania itp. Z pewnością każdy człowiek ma mocne strony, zalety. Czasami potrzebuje jednak pomocy, żeby je w sobie odkryć, zauważyć. Pani wydaje się być np. osobą wrażliwą, refleksyjną. Jednocześnie wykazuje się też Pani dużą siłą woli i życia, skoro mimo trudnych doświadczeń - przetrwała Pani. Wciąż pracuje, walczy z przeciwnościami losu, wpada na pomysł, żeby poprosić o pomoc w takim miejscu jak to itp. Myśli samobójczych nie wolno lekceważyć. Proszę zgłosić się do psychologa lub lekarza psychiatry. Podjęcie psychoterapii oraz farmakologicznego leczenia depresji jest pozytywną zmianą w życiu i szansą na trwałą poprawę swojej sytuacji.

Pozdrawiam!

Witam. Każdy ma coś dobrego i to nawet sporo. To kwestia myślenia o sobie, która przekłada sie potem na życie. Powinna Pani rozważyć psychoterapię. Ja zachęcam do psychoterapii psychoanalitycznej.

Witam. Oczywiście, że każdy człowiek posiada zalety, tak samo jak wady. Zachęcam Panią do konsultacji psychologicznej. Być może kilka sesji coachingowych również pomoże Pani znaleźć swoje silne strony. Pozdrawiam