Analiza wyników poziomu glukozy i insuliny a ryzyko PCOS

witam Bardzo proszę o analizę wyników - krzywej cukrowo - insulinowej test obciążenia glukozą na czczo 85 po 1h 82 po 2h 101 insulina na czczo 9,39 po 1h 40.27 po 2h 44.08 dodam że na wyniki zostałam skierowana przez ginekologa by potwierdzić PCOS do lekarza i tak się zgłoszę ( ale dopiero za 2 tyg) a chciałabym dowiedzieć się czy wyniki wyszły w normie

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Niepokojące są wyniki insuliny po 1 i 2 godzinie. Wyraźnie widać, że poziom insuliny w miarę upływu czasu rośnie. Prawidłowo powinniśmy oczekiwać, że insulina po 2 h wróci do poziomu normy (do 25). Lekarz ginekolog powinien Pani wyniki otrzymać i na pewno podejmie własciwe działania.
pozdrawiam