Analiza wyniku badania rezonansu magnetycznego kręgosłupa szyjnego 18-latki

Analiza wyniku badania rezonansu magnetycznego kręgosłupa szyjnego. Górna część kręgosłupa szyjnego - C3- C5 w ustawieniu kyfotycznym, co zmniejsza rezerwę płynową okołordzeniową w jej części przedniej. Rdzeń kręgowy w zakresie objętym badaniem tj C1-Th4 prawidłowej szerokości i jednorodnym sygnale RM. Cechy dyskopatii w odcinku szyjnym nie stwierdza się, kanały nerwów rdzeniowych niezwężone. Sygnał trzonów kręgów prawidłowy.

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na obecność wykładników choroby zwyrodnieniowej . Aby zatrzymać proces destrukcji kręgosłupa oraz nie doprowadzić do pojawienia się silnie wyrażonych dolegliwości bólowych warto wdrożyć odpowiednie postępowanie terapeutyczne, rozszerzone o konkretne ćwiczenia. Sugerowałabym konsultację z rehabilitantem .