Analiza wyniku na osteokalcyny

Witam, Prosiłabym o pomoc w analizie wyniku na osteokalcyny. Mój wynik to: Osteokalcyna Osteokalcyna 18,40 ng/ml komentarz do badania: przed menopauzą 6,5 – 42,3 ng/ml po menopauzie 5,4 – 59,1 ng/ml Badanie wykonano metodą CLIA na aparacie Liaison. W internecie znalazłam takie normy, które odbiegają od tego co mi wyszło.. : 0-1 rok: 25-30 ng/ml 1-15 lat: 6-25 ng/ml Kobiety: 5,6-6,3 ng/ml Mężczyźni: 6,3-7,3 ng/ml I teraz już sama nie wiem. Z góry dziękuję . Mam 37

Aleksander Ropielewski

Nie wiem z jakich wskazań wykonywała Pani badanie (możliwe, że konieczne jest wykonanie dodatkowych badań). Należy się stosować do norm obowiązujących w laboratorium gdzie było wykonywane badanie, dzięki czemu nie ma wątpliwości odnośnie interpretacji wyniku.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Należy odnosić się do norm podawanych przez laboratorium. Proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który odniesie wynik do Pani stanu zdrowia.