Analiza wyniku rezonansu magnetycznego kręgosłupa

Witam serdecznie wynik z rezonans, zniesienie fizjologicznej lordozy ledzwiowej.Wyprostowanie kosci krzyzowej.Dehydratacja krazkow miedzykregowych l4-l5il5-s1 z obnizeniem ich wysokosci.Na poziomiel4-l5masywna tylna centralna przepuklina uciskajaca przednia sciane worka oponowego,uciskajaca korzenie nerwowe w zachylkach.Na tym poziomie stenoza kanalu kregowego do 12mm.Na pozoimie l5-s1tylna wypuklina nieznacznie splycajaca zachylki boczne.Korzenie nerwowe uciskane saobustronnie.Justyna
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Obraz przedstawiony w badaniu wskazuje na dość dużą patologię w obrębie kręgosłupa. Z pewnością mogącą powodować ból, drętwienia kończyn i zaburzenie czucia. Bezwzględnie konieczna jest konsultacja z neurochirurgiem.