Andropauza a leczenie alkoholizmu

witam .do psychologa:)moj maz 48 lat ma andropazue i wlaczy z alkoholizmem .udaje mu sie ale teraz uzalenil sie do dawnej kolezanki nie widzieli sie 30 lat ona meiszka na 2 koncu swiata.wysylaja sobie artykuly politycznie i nie tylko.uznal ze ona go motywuje i jakby zakonczyl te znajomosc to napewno zacznie pic ,wrecz czuje ze musi co tydzien cos jej wyslac bo inaczej ma wrazenie ze zacznie pic.co moge zrobic ajk mu wytlumaczyc ze sam jest silny?traktuje ja jak talizman i motywacje w jednym.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Zastanawia mnie dlaczego tak dużym problemem dla Pani jest to, że mąż ma koleżankę. Pisze Pani, że mieszkają daleko od siebie a ich kontakt ogranicza się do wysyłania sobie jakichś artykułów. Co w tym złego?
Bardzo ważne dla osoby, która walczy z uzależnieniem jest znalezienie jakiegoś hobby, czegoś co pozwoli zająć myśli i czas, tak by nie sięgnąć znowu po używkę. Być może właśnie osoba znajomej pozwala mężowi na oderwanie się od myśli o alkoholu.
Proszę się zastanowić, co tak naprawdę irytuje Panią w tej relacji i szczerze o tym porozmawiać z mężem. Może się Pani również udać po wsparcie do psychologa i u niego wyjawić uczucia związane z tą sytuacją.

Pozdrawiam serdecznie.