Androstendion, Prolaktyna, Estradiol a planowanie ciąży

Złe wyniki hormonalne :( Witam, wczoraj odebrałam wyniki hormonalne i trochę się zmartwiłam bo nie są dobre :( staramy się z moim partnerem od roku o dzidziusia i nic Nam niestety nie wychodzi :( Androstendion 1,28 ng/ml Prolaktyna 51,10 ng/ml Estradiol 39,6 pg/ml LH 6,79 mIU/ml FSH 6,07 mIU/ml anty-TPO 0,36 IU/ml FT3 2,44 pg/ml TSH 1,80 uIU/ml czy mam mieć powody do zmartwienia?? pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź Monika

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wskazana jest konsultacja z endokrynologiem gdyż niepokojący jest poziom prolaktyny. Warto także powtórzyć badania hormonalne tarczycy gdyż ft3 jest na granicy dolnej normy.