Anemia a wyniki badań estradiolu i progesteronu

Witam,wykryto u mnie anemie,dostalam rowniez skierowanie na badania hormonow 4dc. Wyniki: estradiol 19pg/ml(norma 18-147),prolaktyna 7,63ng/ml (norma 5,18-26,53), progesteron 0,43 ng/ml (norma 0.25-0.54).Lekarz przepisal mi yasminelle. 1.czy niski poziom prolaktyny i estradiolu ma wplyw na moje przerzedzajace sie od dwoch lat wlosy oraz tlusta cere? 2.czy stosujac yasminelle i leczac anemie wlosy zaczna odrastac same? 3.oraz czy zmniejszy sie przetluszczanie i ilosc zaskornikow na mojej twarzy?

Aleksander Ropielewski

Niski poziom estrogenu osłabia kondycję włosów, natomiast nie powoduje przetłuszczania się skóry. Prolaktyna nie ma znacznego wpływu na stan włosów. Wyleczenie anemii i podwyższenie stężenia estrogenów powinno korzystnie wpłynąć na wzrost i kondycję włosów. Może to również poprawić stan skóry, poprzez wyrównanie stosunku estrogenu do progesteronu (ten drugi hormon ma kluczowe znaczenie dla produkcji sebum).