Anemia? Co może być przyczyną?

Witam... robiłam morfologię i lekarz stwierdził anemię i że potrzbuję brać żelazo... nic konkretnego nie przepisał, kazał kupić w aptece... niestety po 2 miesiącach nadal bardzo wypadają mi włosy... czuję się bardziej zmęczona, nie mam siły na nic, zwłaszcza, że cały czas opiekuję się 2 dzieci... mam mdłości... czasami wymioty... boli mnie żołądek po prawej stronie... Prosze o odpowiedź, co może być przyczyną tych objawów... Z góry bardzo dziękuję.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wypadanie, osłabienie, uczucie zmęczenia mogą być objawami niedokrwistości. Niestety, nie zamieściła Pani wyników badań, więc nie mogę stwierdzić, czy występuje ona w Pani przypadku. Przed włączeniem leczenia - jeśli podejrzewa się niedobór tego pierwiastka - wskazane jest oznaczenie stężenia żelaza i ferrytyny. Teraz po kuracji stężenie tego pierwszego może być prawidłowe, ale stężenie ferrytyny stanowi informację o jego zasobach w ustroju.

By zaplanować dalszą diagnostykę, konieczna jest znajomość morfologii krwi.

Pozdrawiam