Anemia i brak apetytu u niemowląt - jakie mogą być tego przyczyny?

Dzień dobry, na początek chce powiedzieć, że nie jestem z Polski, więc moja ortografia jest kiepska, jednak mam nadzieję, że nie będzie problemu ze zrozumieniem. Mam córkę, ma 8 miesięcy i przez ostatnie 3 miesiące przyrost wagi to niecały kilogram. Nie przejmowałem się, dopóki rosła 0.5 kg na miesiąc. Nie jest zmęczona, świetnie się rozwija, cały czas śmieje się i generalnie nie wygląda, żeby cokolwiek jej brakowało. Tylko ten przyrost. Problem się pokazał, kiedy złapała jakiegoś wirusa - miała biegunkę, więc poszliśmy z nią do lekarza. I ma anemię, ale podobno to wynik słabego jedzenia (tak mówią doktorzy i raczej słusznie). Jeść chce, ale zje zawsze malutko i więcej nie chce. Wirus też jest raczej wynikiem anemii i osłabionego organizmu, bo trwa tylko 3 dni. Więc problem jest w jej jedzeniu. Mało je i kiedy dostaliśmy skierowanie na usg brzuszka to w głowie utworzyły mi się najgorsze scenariusze. Proszę o jakąkolwiek informację od osoby z takimi doświadczeniami. USG ma być dopiero za tydzień a ja umieram ze zmartwienia co to może być.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Wśród przyczyn braku apetytu u Twojego dziecka mogą znajdować się: alergie pokarmowe, zespół złego wchłaniania, infekcje, anemia czy też zaparcia. Każda z tych przyczyn może ponadto skutkować anemią, także objawy te są ze sobą jak najbardziej powiązane. Fakt, że lekarz skierował dziecko na badanie jakim jest usg to działanie zupełnie rutynowe, tak jak wykonanie morfologii czy analizy moczu. Badania te pozwolą bowiem na zweryfikowanie konkretnej przyczyny objawów. Ich wykonanie nie oznacza jednak podejrzeń żadnych poważnych schorzeń.