Anemia i hemoliza

Mam chorą siostrę cioteczną.Wykryto u niej silną anemię i hemolizę. Podają jej krew. Gdy ją dostanie wtedy czuje się dobrze ale trwa to 3, 4 dni, potem jest źle. Nie może chodzić, duszno jej a skóra ma kolor żółto-zielony. Nie przyswaja żelaza ani żadnych witamin. Hemoglobina jest bardzo niska i ciągle spada. Najbardziej martwie się tym, że oczy jej są bardzo podkrążone i chudnie w ciagu 6 tygodni spadła na wadze 7 kg i nadal traci. Obawiam się najgorszego czyli raka i że życie z niej ucieka a ona ma 37 lat. Co robić i co to może być.
KOBIETA ponad rok temu

Czy wykryto co jest przyczyną hemolizy? Najważniejsze jest określenie co powoduje rozpad krwinek czerwonych i usunięcie przyczyny. Jeśli uda się usunąć przyczynę wszystko powinno wrócić do normy. Przyczyn rozpadu krwinek może być bardzo dużo od zakażeń np. CMV, mykoplazma, E. coli O157 H7 po białaczki limfatyczne i chłoniaki. Dlatego należy wytrwale poszukiwać przyczyny a do czasu jej znalezienia utrzymywać chorą przy możliwie wysokiej hemoglobinie (przetoczenia).