Anemia i obfite miesiączki a wkładka wewnątrzmaciczna

Mam 39 lat, dużą anemię i bardzo obfitą miesiączkę a mój ginekolog proponuje mi wkładkę domaciczną mirenę. Czy to jest konieczne i bezpieczne.Może ktoś zaproponuje coś innego.Proszę o pomoc.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

jak każda interwencja medyczna zakładanie wkładki macicznej wiąże się z ryzykiem, jednak jest ono bardzo niskie. Wkładka ta jest stosowana w przypadku idiopatycznych obfitych miesiączek czyli jest to odpowiednia metoda w Pani dolegliwości. Jeśli ma Pani do niej wątpliwości proszę o nich porozmawiać z ginekologiem.

Pozdrawiam.