Anemia i suplementacja żelaza w ciąży

Witam! Mam 36 lat .Lekarz stwierdził u mnie anemię. Kilka dni temu dowiedziała się, że jestem w ciąży. Raz dziennie zażywam żelazo. Jem produkty z dużą zawartością żelaza. Jaki wpływ na dziecko może mieć moja choroba ? Bardzo proszę o szczerą odpowiedź na moje pytanie. Z góry dziękuję!

Lek. Marta Gryszkiewicz

Dawka żelaza powinna być zwiększona z uwagi na ciążę. Poza żelazem powinna Pani suplementować kwas foliowy do ukończenia pierwszego trymestru ciąży. Więcej informacji o roli żelaza w organizmie, oraz potencjalnych skutkach anemii w ciąży znajdzie Pani pod poniższym linkiem: http://parenting.pl/portal/zelazo-w-ciazy