Anemia w ciąży a zbadanie poziomu żelaza we krwi

Witam jestem w 31/32 tygodniu ciąży. Borykam się z anemią, ponieważ codziennie mam krwawienia z nosa. Miałam już 2 razy wypalane nerwy w nosie, ale nadal leci. Ginekolog przepisał mi biofer folic. Zażywałam go i czułam się po niem dużo gorzej, tak słabo i źle jakbym zaraz miała zemdleć. Wizyte u gin mam 23 września. Czy lekarz w takim przypodku powinien mi zrobić szczegółowe badanie krwi, chodzi mi głównie o poziom żelaza we krwi?

Aleksander Ropielewski

Nie jes to konieczne ponieważ przyczy a anemii wydaje się być oczywista. Kluczowe jest uzupełnianie niedoboru żelaza i ew. przetoczenie preparatów krwiopochodnych w przypadku nasilonej anemii.