Anemia z niedoboru żelaza

Dzień dobry, Moje pytanie dotyczy anemii wynikającej z niedoborów żelaza (jestem wegetarianką)-wg wyników aktualnej morfologii poziom hemoglobiny 10.00, hematokryt 32.80, średnia masa hemoglobiny 21,50,a stężenie 30,50. Mój żołądek bardzo źle toleruje żelazo w postaci wszelakich tabletek - czy można je czymś zastąpić aby poprawić wyniki (jestem honorowym dawcą krwi i bardzo mi na tym zależy :)) Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna pani, proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego/hematologa, istnieją preparaty żelaza w formie dożylnej i domięśniowej. Istotne jest także spożywanie pokarmów bogatych w żelaza (wątroba, mięso czerwone, itp).