Anemia z niedoboru żelaza a infekcje pochwy

Witam.Czy przez anemie z niedoboru zelaza moge miec infekcje pochwy?Dodam,ze w listopadzie przeszlam operacje wyluszczenia torbieli jajnika obustronnych.Czy przez tego typu zabieg moge miec infekcje pochwy?Od tyg strasznie czuje dyskomfort w miejscu intymnym,szczypie,swedzi i piecze.Wczesniej nigdy sie to nie zdazalo.W lutym zaczelam brac pierwszy raz Microgynon 21 i miesiaczka w tym pierwszym miesiacu w czasie przerwy byla ciemna az brazowa i z pierwszym dniem pojawilo sie cos zoltego,tylko raz

Renata GrzechociĹska

Infekcje intymne mogą być spowodowane wieloma przyczynami. W tym stosowaną antykoncepcją. Ważne jest prawidłowe, doszczętne leczenie. Sugeruję poza wizytą u ginekologa, suplementować po leczeniu osłonkę jak przy antybiotykach oraz żel dopochwowy np.provagel, multivag, żeby przywrócić naturalną florę bakteryjną.