Angio-TK stwierdza brak tętnicy łączącej tylniej mózgu prawej
Witam,mam 43 lata. Neurolog skierował mnie na TK tętnic głowy i badanie Angio-TK stwierdza brak tętnicy łączącej tylniej mózgu prawej.Pozostałe tętnice podstawy mózgu prawidłowe. Wbadaniu nie uwidoczniono obecności tętniaka. Tętnica kręgowa prawa w końcowym odcinku hipoplastycznie zwężona początkowo w odległości ok 20mm od tętnicy podstawowej do ok14-12 mm na odcinku 9,5 mm, dalej przed tętnicą podstawową do około 0,8 mm średnicy na odcinku ok 11 mm. lewa tętnica kręgowa prawidłowa.

KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
Niestety w powyższym opisie nie zawarła Pani konkretnego pytania. Proponuję udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.