Angio-TK stwierdza brak tętnicy łączącej tylniej mózgu prawej

Witam,mam 43 lata. Neurolog skierował mnie na TK tętnic głowy i badanie Angio-TK stwierdza brak tętnicy łączącej tylniej mózgu prawej.Pozostałe tętnice podstawy mózgu prawidłowe. Wbadaniu nie uwidoczniono obecności tętniaka. Tętnica kręgowa prawa w końcowym odcinku hipoplastycznie zwężona początkowo w odległości ok 20mm od tętnicy podstawowej do ok14-12 mm na odcinku 9,5 mm, dalej przed tętnicą podstawową do około 0,8 mm średnicy na odcinku ok 11 mm. lewa tętnica kręgowa prawidłowa.

Lek. Tomasz Budlewski

Niestety w powyższym opisie nie zawarła Pani konkretnego pytania. Proponuję udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.