Angiografia głowy i rezonans magnetyczny bez podania kontrastu

Witam, Chcialabym zapytac czy angio glowy plus badanie normalne mr glowy mozna wykonac bez podania kontrastu? Czy obraz naczyn moze byc niewyrazny bez kontrastu. Bede wdzeiczna za odpowiedz, Pozdrawiam, Marzena

Witam serdecznie,

Oba rodzaje badania MRI mogą być wykonane bez podania dożylnego kontrastu. Aczkolwiek zaleca się podanie środka kontrastowego, ponieważ badanie jest wówczas jeszcze bardziej dokładniejsze.Decyzje o rodzaju badania podejmuję na podstawie badania fizykalnego, objawów lekarz prowadzący lub w trakcie badania radiolog w Pracowni MRI. Proszę zastosować się do zaleceń lekarza prowadzącego, a jeśli ma Pani wątpliwości, sugeruje udać się do lekarza celem konsultacji.

Pozdrawiam.