Anoreksja a kompulsywne objadanie u 20-latki

Dzień dobry. Choruję od 2,5 roku na anoreksję, obecnie mam bmi w okolicach 13,4 i powoli chyba zaczynam zauważać, że nie tak powinnam wyglądać. Chciałam przytyć, ale...odkąd zaczęłam jeść, coraz częściej zdarzają mi się napady kompulsywnego obżarstwa. Nie potrafię się pohamować i jem nawet, gdy już tego głodu nie czuję. Jakby mój organizm za wszelką cenę domagał się jedzenia. Powinnam się tym martwić? I słuchać tego "głodu"? Obawiam się, żeby anoreksja nie przekształciła się w inne zaburzenie.

Witam serdecznie,
Nie napisała Pani czy korzysta Pani z pomocy psychiatrycznej i psychologicznej/psychoterapeutycznej. W Pani przypadku i jedna i druga jest zalecana. Lekarz psychiatra postawi własciwą diagnozę, wyjaśni Pani obawy odnośnie przekształcania się anoreksji w inne zanurzenie na podstawie wywiadu podczas osobistej wizyty.
Psycholog/psychoterapeuta z pewnością pomogą w procesie dostrzegania realnego obrazu ciała, udzielą wsparcia w procesie budowania poczucia własnej wartości.
Niezbędna, podkreślam niezbędna jest współpraca z dietetykiem, który opracuje dla Pani dietę, która sprawi, że Pani ciało wróci do dobrej formy.
Pozdrawiam
Sylwia Nowak

Proszę wychodzić z choroby pod okiem doświadczonego zespołu - psychoterapeuty, lekarza i dietetyka. Bez kontroli rzeczywiście mogą pojawić się różnego rodzaju trudności w dojściu do odpowiedniej wagi. A przede wszystkim trzeba pamiętać, że anoreksja jest chorobą mentalną i wynika z różnych sposobów myślenia o sobie i świecie,, a także z różnych wzorców wyniesionych ze swojego doświadczenia. Skoro jest to zaburzenie mentalne wymaga także terapii mentalnej u psychologa. Bez terapii mogą pojawić się nawroty w przyszłości. Pozdrawiam.