Anoreksja i stosowanie leku Forlax

Dzień dobry, moja córka ma 16 lat i ciepri na wczesną anoreksję (.Chorobie tej towarzyszyły uporczywe wzdęcia i kłopoty z wypróżnianiem dlatego lekarz zapisał Forlax 2x dziennie. Stosujemy diete na przybranie masy ciala, ale ta po dwóch tygodniach nic nie pomogła (0.10 kg więcej). Czy forlax może powodować zaburzenie wchałaniania skłądników pokarmowych, a tym samym przeszkadza nam w przytyciu? Lekarz zapisał to córce na 3 miesiące!

Dzień dobry,

Nie, córce inne czynniki przeszkadzają w przytyciu.

Proszę znaleźć w okolicy psychoterapeutę/ośrodek, który prowadzi psychoterapię rodzinną / systemową.

Witam,
przy tego typu pytaniach zachęcam do osobistego kontaktu ze specjalistą psychiatrą. Być może warto zasięgnąć opinii innego psychiatry?
Serdecznie pozdrawiam