Anti-dsDNA podwyższony a podejrzenie tocznia

Na twarzy spostrzeglam czerwona plamy w ksztalcie motyla- lekarz zrobil mi badania i test ANA wrocil pozytywny, Anti-dsDNA podwyzszony (27) Parvovirus B19, Igg (5.2) i Parvovirus B19, Igm (2.4) reumatolog powiedzial ze to Toczen ale tylko zaatakowal skore gdyz niemam zadnych dolegliwosci, dostalam czerwonych plam na calej rece. dostalam hydroxychlorquine by obnizyc ana. Dla pewnosci wyslal mnie na biopcie skory ktora wrocila negatywna na tocznia. wizyte mam na czerwca co mam o tym myslec ?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje jeszcze przed wizytą u reumatologa udać się do lekarza dermatologa.