Antrum Gastritis reactiva antralis, helicobacter pylori

Witam. Od jakiegoś czasu miewam bóle w prawej części nadbrzusza i uporczywe wzdęcia. Dwukrotnie przeprowadzane badanie USG nie wykazało nieprawidłowości. W początkowym rozpoznaniu po gastroskopii: K21.0 refluks K29.6 zapalenie żołądk przełyk Barretta,gojące nadżerki pobrano bioptaty na bad. hist-pat Proszę o interpretację wyniku: 1. Antrum Gastritis reactiva antralis.Helicobacter pylori - 2.Trzon żołądka Mucosa corporis normalis. 3.Przełyk Oesophagitis Ist Granulocyty kwasochłonne do 2 wpw.

1. Antrum Gastritis reactiva antralis.Helicobacter pylori -
- oznacza
Zapalenie odczynowe błony śluzowej żołądka części przedodźwiernikowej bez zakażenia Helicobackter pylori (zaznaczono minus)
2.Trzon żołądka Mucosa corporis normalis.
- oznacza, że w trzonie żołądka jest prawidłowa śluzówka
3.Przełyk Oesophagitis Ist Granulocyty kwasochłonne do 2 wpw.
- oznacza, że w przełyku występuje stan zapalny, ale o bardzo niewielkim nasileniu