Antybiotyk a okres

Witam, mam pewne pytanie, przez ostatnie 10 dni brałam antybiotyk ****, w tym samym czasie przyjmowałam **** (dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna) łącznie z dodatkowym zabezpieczeniem, dwa dni temu powinnam dostać okres z odstawienia, ale się nie pojawił, czy jest to spowodowane braniem antybiotyku?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Tak, niewykluczone, że antybiotyk jest przyczyną braku/opóźnienia krwawienia z odstawienia. Proszę jednak, dla całkowitej pewności, wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam serdecznie!