Kobieta

Witam, mam pewne pytanie, przez ostatnie 10 dni brałam antybiotyk ****, w tym samym czasie przyjmowałam **** (dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna) łącznie z dodatkowym zabezpieczeniem, dwa dni temu powinnam dostać okres z odstawienia, ale się nie pojawił, czy jest to spowodowane braniem antybiotyku?

Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ginekologia – Profilaktyką i leczeniem chorób wyłącznie żeńskiego układu płciowego zajmuje się ginekologia. Problemy ginekologiczne obejmują zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne pochwy, antykoncepcję, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, badania piersi, anorgazmię, problemy z ciążą, nadżerki czy zapalenia przydatków.
  • Zaburzenia miesiączkowania – Zaburzenia miesiączkowania wywołują niepewność i obawy u kobiet. Nieregularne krwawienia często są związane z innymi dolegliwościami, np. uczuciem suchości pochwy, na które wpływają zaburzenia hormonalne. Zaburzenia miesiączkowania można podzielić na: brak miesiączki, skąpe i rzadkie miesiączki oraz nadmierne krwawienie.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: