Antybiotyk a tabletki antykoncepcyjne - czy dodatkowo się zabezpieczać?

Witam serdecznie! Szczęśliwego Nowego Roku! Mimo kilku zbliżonych tematycznie postów postanowiłam jednak do Was napisać. Jestem kobietą i mam 40 lat. Od 8 lat przyjmuję tabletki jednoskładnikowe - 21 sztuk w blistrze. W trzecim tygodniu (16 dniu) zaczęłam przyjmować antybiotyk, który mam brać przez 7 dni (do wtorku-jutro),  czyli przez 6 ostatnich dni przyjmowania tabletek (brałam je normalnie, regularnie) i 2 pierwsze dni 7-dniowej przerwy. Kiedy wróci pełne zabezpieczenie? Nowe opakowanie powinnam zacząć w poniedziałek za tydzień. Czy zabezpieczać się dodatkowo przez 7 dni nowego cyklu czy dłużej? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź. Marta

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
W przypadku przyjmowania antybiotyku dodatkowe zabezpieczenie np. prezerwatywa konieczne jest podczas całej kuracji oraz przez 7 dni po jej zakończeniu.
Pozdrawiam