Antybiotyk dla 5-miesięcznego dziecka z kaszlem i katarem

Witam 3l.corka miala mokry kaszel i katar z ok40 st.goraczka.Stwierdzono wirus,przepisano Fosidal,Neozine.Teraz choruje moj 5 m-czny synek ktory goraczki nie ma ale ma katar i kaszel ktory przeszedl w mokry.Dostal syrop prawoslazowy,wapno rowniez recepte na Amotaks,w razie gdyby pojawil sie ten flegmowy kaszel.Synek mial zapalenie pluc i odme tuz po urodzeniu.Nie chcialabym podawac niepotrzebnie antybiotyku ale boje sie tez aby Malego nie wpedzic w gorsza chorobe.Prosze o porade.Pozdrawiam

Witam. Jeśli synek nie gorączkuje, prawdopodobieństwo infekcji bakteryjnej a co za tym idzie również konieczności podania antybiotyku jest wątpliwe. Oczywiście ostateczna decyzja należy do lekarza który będzie miał możliwość przeprowadzenia bezpośredniego badania dziecka.