Antybiotyk i Apap w ciąży

czy moge zażyć apap i antybiotyk w krotkim odstepie czasowym bedac w ciazy

Lek. Tomasz Budlewski

Apap, czy inny paracetamol może być stosowany w czasie ciąży/okresie karmienia piersią w razie zdecydowanej konieczności. Co do antybiotyku wszystko zależy od jego rodzaju. Wszelkie leczenie musi być zaordynowane przez lekarza. W trakcie wizyty lekarskie proszę poinformować lekarza o ciąży, aby można było określić najbardziej bezpieczny antybiotyk.