Antybiotyk i dziwne upławy po nie wzięciu jednej tabletki antykoncepcyjne

Witam! Mam problem i bardzo prosiłabym o pomoc. Chodzi o to, że dziś miałam dziwne upławy podobne do okresu. Bardzo się przestraszyłam, ponieważ w sobotę nie wzięłam jednej tabletki (biorę je już od dwóch lat) i nigdy nie miałam takich objawów. Tabletka, którą pominęłam, była ósma (gdzieś mi wyleciała z ręki i nie mogłam jest znaleźć). W niedzielę i poniedziałek wzięłam normalnie tabletki, a dziś właśnie te objawy. Co mogą oznaczać? Dodam jeszcze, że biorę właśnie antybiotyki na zapalenie dziąsła. Może to po prostu osłabienie organizmu? Z góry dziękuje i proszę o poradę.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Przyjmowany przez Panią antybiotyk zmniejsza działanie antykoncepcyjne tabletek. To on odpowiada za krwawienie. Proponuję brać tabletki jak zwykle i stosować dodatkowe zabezpieczenie (prezerwatywy) przez cały okres przyjmowania antybiotyku, jak również przez 7 dni po jego zakończeniu. Jeśli do tej pory Pani tego nie robiła, proponuję wykonać test ciążowy w 10 dni od ostatniego stosunku.