Antybiotyk i NuvaRing na raz

Mam 42 lata i od kilku lat stosuję Nuvaring. Pierwszy raz przy tej antykoncepcji zdarzyło się, że muszę brać antybiotyk -Clindamycin MIP 600. Nowy krążek założyłam w niedzielę wieczore, a we środę wieczorem rozpoczęłam przyjmowanie leku. Pomiędzy 1 a 2 tabletką miałam stosunek. Czy powinnam wziąć tablekę po stosunku czy też nie ma to już sensu? Co jest dostępne na naszym rynku z takich tabletek?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Clindamycin nie wpływa negatywnie na skuteczność NuvaRing. Nie ma powodów do niepokoju.