Bańki ogniowe a antybiotyk Macromaxsie

Dzień dobry, chciałabym zadać pytanie dotyczące stawiania baniek ogniowych przy stosowaniu antybiotyku Macromaxsie. Stosuję Macromaxsie na zakażenia bakteryjne, które pojawiły się u mnie jakiś czas temu. Chciałabym jednocześnie mieć postawione bańki ogniowe. Wiem, że opinie na temat baniek ogniowych są rozbieżne, natomiast ten sposób znany już od tylu lat zawsze pomaga mi na drobne infekcje, ale też na inne problemy typu bóle reumatyczne i tak dalej. Zastanawiam się jednak czy bańki ogniowe można łączyć z antybiotykiem Macromaxsie czy istnieje w tym leku jakiś składnik, który może wywołać niepożądane skutki uboczne przy stawianiu baniek ogniowych. Niby jedno nie wydaje mi się związane z drugim i mam wrażenie, że te dwa sposoby nie mogą na siebie współdziałać. Będę bardzo wdzięczna za wszystkie odpowiedzi w mojej sprawie. Pozdrawiam serdecznie.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Teoretycznie nie ma przeciwwskazań. Stawianie baniek teoretycznie pobudza organizm do naturalnej obrony, jednak efekt leczniczy tego zabiegu nigdy nie został naukowo udowodniony.