Antybiotyk na grzybicę przewodu pokarmowego przy grzybicy uszu

Witam. Zacznę od tego, że mam 17 lat... Ostatnio byłam u laryngologa z problemem swędzenia uszu na pograniczu ucha a gardła... Szczerze mówiąc w ogóle nie powiedział, co mi dolega tylko wypisał receptę... Dostałam krople do uszu CUE i antybiotyk NYSTATYNA... wiem, że krople są na leczenie uszu... ale znowu w ulotce antybiotyku jest napisan,e że służą do leczenia grzyba przewodu pokarmowego, a nic nie ma o uszach... i właśnie chodzi o to czy te antybiotyki też będą mi leczyć uszy czy po prostu dolega mi coś jeszcze o czym lekarz mi nie powiedział?

Nie mogę oczywiście postawić diagnozy bez osobistego kontaktu z Panią. Mogę tylko podejrzewać, jaka jest przyczyna Pani dolegliwości na podstawie leczenia, które Pani przepisano. Ucho jest połączone z gardłem wąskim przewodem zwanym trąbką Eustachiusza. Jest to kanał długości 3-4 cm łączący jamę bębenkową ucha środkowego z częścią nosową gardła. Tą drogą drobnoustroje mogą zawędrować z gardła i spowodować infekcję ucha środkowego. Być może wystąpiła u Pani grzybica gardła i grzyby przedostawały się do ucha trąbką Eustachiusza. Aby zatrzymać ten proces należy wytępić grzyby z przewodu pokarmowego - zapobiec inwazji.