Antybiotyk osłabiający działanie tabletek a przerwa

Biorę tabletki antykoncepcyjne Y*** (schemat 24 aktywne + 4 placebo). Od 15 do 19 tabletki aktywnej Y*** brałam antybiotyk A*** osłabiający ich skuteczność. Teraz, po 24 aktywnej tabletce Y***, zaczęłam 4-dniową przerwę (nie łykam placebo). Nowe opakowanie Y*** rozpoczynam w czwartek. Od kiedy mogę współżyć bez dodatkowych zabezpieczeń? Nie chciałam łączyć opakowań, to mój pierwszy miesiąc tabletek i chciałam zobaczyć, jak to jest z tą przerwą.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

W tej sytuacji najbezpieczniej będzie stosować dodatkowe zabezpieczenie przez pierwszy tydzień nowego opakowania. Po 7 tabletkach wziętych prawidłowo działanie antykoncepcyjne preparatu będzie pełne i prezerwatywy nie będą już konieczne.