Antybiotyk ospamax stosowany na chore zatoki

W środę (4 luty) byłam u lekarza rodzinnego, rozpoznanie - zatoki. Biorę 3x na dobę antybiotyk ospamax, do tego 4x na dobę paracetamol i do tego sinules. Zwolnienie mam do poniedziałku (9 luty). Problem w tym, że wczoraj w czwartym dniu brania antybiotyku miałam temp. 37,8 a dziś od rana 37,2 nie czuję także poprawy w samopoczuciu. Czy to oznacza, że antybiotyk nie zadziałał tak jak powinien? powinnam się jutro zgłosić do lekarza? proszę o szybką odpowiedź.

Witam,
należy przyjąć kompletne leczenie do oceny efektów.
W ostrym zapaleniu zatok sa ścisłe wskazania do włączania atb, zwykle są to zapalenia wirusowe niewymagające atb.
W przypadku braku poprawy po 7 dniach proszę się zgłosić na rekonsultację