Antybiotyk OSPEN a prawdopodobieństwo ciąży

Antybiotyk Mam pytanie 28 września miałam miesiączkę, mam nieregularne choć ostatnie dwie miesiączki dostałam po 28 dniach. Dziś przed 14 zauważyłam różowawe plamienie na papierze toaletowym, a potem czerwone na wkładce i bóle podbrzusza. Czy to może być plamienie implantacyjne? To czwarty miesiąc naszych starań o dziecko. Dodam że przy pierwszym dziecku zaszłam za pierwszym razem miałam regularne miesiączki. Od wczoraj biorę antybiotyk na gardło OSPEN ale mówiłam wcześniej lekarce o podejrzeniu ciąży.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Krwawienie implantacyjne pojawia się zwykle po 10-14 dniach od stosunku zakończonego zapłodnieniem. Jeżeli nie jest Pani pewna proponuję wykonać test ciążowy. Dodatkowo antybiotyk ten należy do klasy B - bezpieczeństwa leków w ciąży co oznacza iż należy zachować ostrożność przy jego stosowaniu w ciąży.