Antybiotyk po usunięciu wyrostka robaczkowego a skuteczność tabletek antykoncepcyjnych

14 listopada wycieto mi wyrostek, podawano kroplowki, srodki przeciwbolowe oraz antybiotyk od 14 do 20.11 (Zamur - na ulotce widnieje informacja, ze oslabia on DOUSTNE srodki antykonc.). Obecnie biore rowniez wit.B12, Tardyferon-Fol oraz Vital Tonik marki Doppel herz z zelazem i wyciagami ziolowymi. Obawiam sie, ze ilosc przyjmowanych ostatnio lekow(zwlaszcza antybiotyk) moze jakos wplynac na skutecznosc plastrow antykonc.Czy powinnismy stosowac dodatkowe zabezpiecznie w postaci prezerwatywy ?

Myślę, że nie ma powodu do niepokoju. Jednak jeśli na ulotce antybiotyku pisało, że może osłabiać działanie środków antykoncepcyjnych to w przypadku stosowania tego antybiotyku (w czasie i dobę po) należałoby stosować zabezpieczenie dodatkowe najlepiej mechaniczne.