Antybiotyk w pierwszym tygodniu stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam! mam problem, otóż.. 23 lipca, 23 sierpnia dostalam okres trwajacy 2 dni, pierwsza tabletke z 1 opak. wzielam w 1 dzien okresu, jednak 26 dostalam antybiotyk augmentin ktory bralam tylko przez 3 dni x2. tabletki dalej bralam jednak 1 i 2 wrzesnia partner juz skonczyl we mnie i sie boje czy jest ryzyko ciazy??owszem 4 wrzesnia poszlam do prywatnego ginekologa bo dostalam krwawienia ktore trwalo 3 dni(tabletki dalej bralam) a ginekolog zrobil usg dopoch i stwierdzil ze nie jestem i nie zajde
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Antybiotyk augmentin może obniżać skuteczność działania tabletek antykoncepcyjnych. Oczywiście kluczowe w tej sprawie jest stanowisko lekarza, który widziała i oceniał endometrium.