Antybiotyki a skuteczność tabletek

Od kilku tygodni mam problemy ze zdrowiem.Po ok.tyg. kaszlenia poszłam do lekarza.Okazało sie, ze to mała infekcja płuc.Przez tydz. brałam antybiotyk. W pt. skonczylam, w niedziele poczukam się lepiej i uprawialam seks ze swoim chlopakiem (od ponad 2 lat biore tabletki antykoncepcyjne). Po weekendzie byłam znowu u lekarza i dostałam inny antybiotyk, bo poprzedni w pełni nie mnie nie uleczyl.Od pon.go biore, we wt.odstawilam antykoncepcje 6dni wczesniej na 7dni. Nie mam jeszcze okresu.. Ciąża?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Nie podała Pani jaki antybiotyk Pani przyjmowała. Nie wszystkie powodują obniżenie skuteczności tabletek. Odstawiła Pani tabletki dużo wcześniej, dlatego w tej chwili gospodarka hormonalna jest zaburzona. Aby wykluczyć ciążę może Pani wykonać test ciążowy z moczu lub pobrac B-hCG z krwi.
Pozdrawiam