Antybiotyki, stosowanie antykoncepcji Daylette a ryzyko ciąży

Witam. od 2 Miesięcy stosuje tabletki Daylette. Właśnie kończę 2 opakowanie tego leku. Dziś przyjmę 3 zieloną tabletkę placebo. Jednak nie wystąpiła u Mnie miesiączka podczas przyjmowania zielonych tabletek placebo. 3 dni temu , czyli w pierwszy dzien przyjęcia zielonej tableki zaczełam stosować antybiotyk Duomx czy moj brak miesiaczki moze byc spowodowany antybiotkiem? Współżyję z partnerem jednak , nigdy nie kończy stosunku we mnie. Czy jest jakies prawdopodobieństwo ciązy?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Infekcja oraz stosowanie antybiotyku jak najbardziej mogą być przyczyną braku krwawienia. Ryzyko ciąży jest zatem bardzo niskie. Proszę jednak pamiętać, że Duomox obniża skuteczność antykoncepcji hormonalnej - proszę zatem stosować dodatkowe zabezpieczenie w czasie antybiotykoterapii i 7 dni po jej zakończeniu.