Antybiotykoterapia a długotrwały stan podgorączkowy, pieczenie w klatce piersiowej i zawroty głowy

przez pierwsze siedem dni brałem augumentin, podobno początek oskrzeli, po tygodniu kiedy zakończyłem antybiotyk pojawil się stan podgorączkowy i pieczenie w klatce, zawroty głowy, stwierdzono zatoki i przepisano mi zinnat kolejny antybiotyk. Biore go 6 dzień i beez zmian stan podgorączkowy 37,6 i na dodatek mam zimne poty. proszę o pomoc bo lekarz rodzinny nawet nie zlecił zadnych wyników

Witam serdecznie. Na odległość trudno pomóc w takiej sytuacji. Potrzebne są dodatkowe badania w tym np posiew wydzieliny i antybiogram. Proszę jednak pamiętać, że nie zawsze tego typu objawy spowodowane są bakterią na, którą działa antybiotyk. Czasami możliwe jest iż doszło do infekcji wirusowej a na nie antybiotyki nie działają.