Antybiotykoterapia a grzybica żołędzia
Tydzień temu byłem u urologa z moim problemem-pod koniec sikania mocz miał barwę mleka. Po badaniu moczu z wynikami poszedłem do lekarza, który zrobił mi USG nerek, pęcherza oraz badanie prostaty. Lekarz zdiagnozował zapalenie prostaty i przepisał mi 2 antybiotyki: N*** i U***. Leki przyjmuję już tydzień i zauważyłem na żołędziu zaczerwienienia i łuszczącą sie skórę. Nie ma żadnego bólu czy swędzenia, ani pieczenia. Niepokoi mnie to co dzieje się z moim żołędziem.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu
Profilaktyka grzybicy
Grzybica to powszechna choroba. Atakuje różne części ciała. Jak można jej zapobiec? Na ten temat wypowiada się ekspert - lek. medycyny estetycznej Agnieszka Bańka-Wrona.
Witam serdecznie.
Powodem Pana dolegliwości może być grzybica. W okresie przyjmowania antybiotyków dochodzi do spadku odporności co ułatwia rozwój infekcji. Warto podczas antybiotykoterapii przyjmować preparaty zawierające pałeczki kwasu mlekowego, które pomagają w utrzymaniu prawidłowej flory bateryjnej organizmu. Zachęcam do rekonsultacji z lekarzem, lub wizyty do dermatologa. Pozdrawiam.