Antybiotykoterapia a podejrzenie ciąży

Witam, mój cykl trwa średnio 30 dni. Ostatnia miesiączka 29.11., 11/12. grudnia współżyłam, 25 grudnia pojawił się skrzep krwi na bieliźnie, bóle w podbrzuszu oraz bóle nóg, bolesne piersi. Od 24 grudnia mam temperaturę, popołudniu i wieczorem do 38. męczący kaszel. 24/25/26 grudnia zażyłam w sumie 5 saszetek febrisan i brałam eurespal oprócz tego 3 łyżki syropu herbapex. Dziś otrzymałam antybiotyk Amotaks Dis 1 g (16 tabletek, 2xdziennie), z powodu stanu około grypowego + tchawica. Czy w tym okresie infekcja oraz zażywane wyżej wymienione leki mogą wpłynąć na płód. Jeżeli tak to jakie mogą być tego konsekwencje. Będę wdzięczna za udzielenie odpowiedzi.

Witaminy w ciąży

Lek. Marta Hat

Witam! W pierwszej kolejności proponuję, aby wykonać test ciążowy z moczu, aby potwierdzić występowanie ewentualnej ciąży, ponieważ nie wspomniała Pani w swoim poście, że ciąża została potwierdzona. Jeżeli chodzi o stosowanie wymienionych leków w ciąży to nie powinny dawać efektów ubocznych - paracetamol oraz amoksycylina należą do bezpieczniejszych substancji, które w razie potrzeby można stosować w ciąży. Jeżeli jest Pani w ciąży należę zawsze zgłaszać ten fakt lekarzowi, aby w odpowiedni sposób dobrać leczenie. Pozdrawiam