Antybiotykoterapia i ropień po zabiegu

Witam, miałem 3 dni temu przeprowadzony zabieg. I lekarz założył mi sączek, ropień był w okolicy górnej części łączenia się pośladków. Powiedział, żebym potrzymał sączek 3 dni i potem jak wypadnie to założył zwykły suchy opatrunek i przepisał antybiotyk. Czy mam na razie stosować się do jego zaleceń i po zaprzestaniu brania antybiotyku odwiedzić go jeszcze raz, żeby zobaczył czy jest już dobrze ?

Witam, Nacięcie ropnia nie kończy leczenia i oczywiście należy zgłosi się do kontroli i dalej leczyć. Mam jedną wątpliwość: jeśli "ropień" był zlokalizowany nad kością ogonową to może to świadczyć o istnieniu torbieli sakralnej i konieczności leczenia operacyjnego.

Ta przypadłość to prawdopodobnie torbiel włosowa (pilonidalna); charakteryzuje się nawrotowym sączeniem treści ropnej/krwistej; wymaga leczenia chirurgicznego, które najczęściej trwa kilka tygodni. Należy codziennie zmieniać opatrunek - jałowa gaza po przemyciu antyseptykiem; kontrola lekarska powinna odbywać się co kilka dni, przy obecności "sączka" jest bezwzględnie konieczna.