Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 3 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Antybiotykoterapia po operacji wymiany zastawki aortalnej na zastawkę biologiczną

moja mama. wiek 69lat jest miesiąc po operacji wymiany zastawki aortalnej na zastawkę biologiczną. niestety po wypisaniu do domu wystąpiła wysoka temp.- czyli po 2dniach powrót do szpitala, leczenie antybiotykami, ściąganie wody z opłucnej.Teraz po przez przełykowym echu serca okazało się że konieczna będzie re-operacja gdyż występuje niedomykalność tej zastawki. Jak często to się zdarza? czy można było wczesniej wykonać takie badanie i zdiagnozować ? jakie mama ma szanse na powrót do zdrowia?
KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu

Jak wygląda zabieg wszczepienia by-passów?

By-passy, czyli pomosty aortalno-wieńcowe, stosowane są podczas wystąpienia zaawansowanej choroby wieńcowej i w niektórych przypadkach zawału serca. Prof. Andrzej Biederman wyjaśnia, jak wygląda taki zabieg i czy w każdym przypadku ma taki sam przebieg.

Niestety takie przypadki sie zdarzaja : czasem na skutek niedopasowania zastawki , infekcji w jej obrebie i destrukcji jej częsci . Reoperacja jest oczywiście obarczona większym ryzykiem niz zabieg pierwszy ,ale jesli wszczepiona zasatwka nie dziala tak jak powinna , nalezy ja wymienic . oczywiscie ,ze mama na szanse na powrot do zdrowia.

Specjalistka chorób wewnętrznych posiadająca doświadczenie kardiologiczne.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety