Antybiotykoterapia podczas 7-dniowej przerwy w stosowaniu Ovulastanu

Witam, stosuję antykoncepcję tabletkami Ovulastan. przy przedostatniej tabletce(19.11) poczułam się przeziębiona i przyjęłam theraflu i apap, stan zdrowia następnego dnia się pogorszył, udałam się do lekarza i dostałam antybiotyk Klacid. pierwszą dawkę przyjęłam ostatniego dnia brania tabletek(20.11), a więc kuracja antybiotykiem przypadła w większości na czas 7 dniowej przerwy. Jak więc wygląda ochrona antykoncepcyjna, czy powinnam się zabezpieczać dodatkowo? jak długo? pozdrawiam.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, antybiotykoterapia osłabia działanie antykoncepcji hormonalnej i zalecam przez około tydzień po zakończonej antybiotykoterapii stosować także dodatkowe środki antykoncepcyjne. Proszę się także w razie wątpliwości udać do lekarza ginekologa. Pozdrawiam.