Antybiotykoterapia przy okresowych zmianach trądzikowych na skórze

Mam 18 lat. Od 3-4 lat mam problemy z cerą. Dziwne jest to że są okresy kiedy mam łądną buze praktycznie bez niczego, a innego dnia nie wiadomo dlaczego pojawiają mi się jakieś zmiany na policzkach czy na czole ( w tych miejscach najczęściej). Cały czas chodzę na wizyty do dermatologa. Rok temu wybrałam się do ginekologa, który zalecił mi badania czy nie mam braku jakiś hormonów. Okazało się że z hormonami jest wszystko dobrze, jednak podczas stresu wydalany jest nadmiernie składnik proklaktyna i dostałm leki Bromegon. Niby te leki i maści pomagają, tylko najgorsze jest to że od czasu do czasu mnie wysypuje i nie potrafię sobie z tym poradzić, strasznie dołują mnie jakieś zmiany na twarzy. Dlatego chciałam się dowiedzieć czy są jakieś mocne antybiotyki które stosuje się około 3 okresy w określonych odstępach czasu, które powodują że wątroba nie wyrzuca zmian na twarzy. Ponieważ słyszałam od mojego znajomego, że on poszedł na takie zabiegi pierwszy raz jak miał 19 lat , potem ok. 22 i 27. I bardzo mu to pomogło. A jak nie to chciała bym się dowiedzieć o innych metodach poradzenia sobie z tym problemem. Proszę o poarade jakie są sposoby na oczysczanie od srodka ( najbardziej zależy mi na tym sposobie) lub zewnętrzne np. leczenie laserem, leczenie chemiczne,ponieważ kompletnie się w tym nie orientuje. Jeszcze chciałam zapytać o lek derminax, ponieważ przeczytałam o nim w internecie czy jest on skuteczny? Z góry bardzo dziękuje za informacje.

Witam,

Napisałaś, że regularnie chodzisz do dermatologa. Pamiętaj, że jeśli jesteś pod opieką lekarza, prowadzącego terapię, powinnaś informować go o wszelkich nowych lekach-jak ten od ginekologa-oraz zabiegach i działaniach, bo niektóre z nich mogą ze soba interferować.

Pytasz o laser. Jest to dobry sposób, ale stosujemy go raczej na zmiany potrądzikowe a nie aktywne zmiany zapalne.

Jeśli natomiast chodzi o lek Derminax, mam poważne wątpliwości, co do jego działania, skoro, jak informuje producent pozbawiony jest działań niepożądanych, watpliwe jest, czy w ogóle działa. Jednak jest to stosunkowo nowy preparat, więc narazie nie mogę wypowiedzieć się zupełnie obiektywnie.

Zamieszcvzam jeszcze link do artykułu o sposobach leczenia trądziku:
portal.abczdrowie.pl/sposoby-na-tradzik

Pozdrawiam serdecznie

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.