Antybiotykoterapia przy zapaleniu oskrzeli

W dniu 11 listopada zgłosiłem się do lekarza z gorączką i suchym kaszlem. Lekarz stwierdził zapalenie oskrzeli. Zalecił Zinnat 0,5 14 tabl 2x1 tabl. Wczoraj byłem u lekarza który stwierdził że za mało antybiotyku i dopisał mi jeszcze 10 tabl tego samego leku 2x1 tabl stwierdził że jeszcze jest zapalenie oskrzeli. Obecnie bez gorączki nadal suchy kaszel odrywający nasilający w nocy. Mam pytanie czy antybiotyk nie zadziałał ? Czy nie za dużo tego antybiotyku ?

Witam. Jeśli po siedmiu dniach stosowania antybiotyku nie widać żadnej poprawy zastanowiłbym się nad jego skutecznością w danej infekcji, niemniej jednak ocena wymaga całościowego podejścia, zebrania wywiadu i zbadania pacjenta