Antybiotykoterapia u rocznego dziecka

Czy u rocznego dziecka przy katarze, mokrym kaszlu i gorączce 38 lepiej podac antybiotyk (penicyline).Czy może poczekać kilka dni, zaznaczę tylko ze katar trwa juz prawie dwa tygodnie a kaszel i goraczka sa od dwóch dni? Dziękuję i pozdrawiam,

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie. Teoretycznie opisane objawy mogą mieć bowiem zarówno etiologię wirusową jak i bakteryjną. O tym, czy konieczne jest włączenie antybiotykoterapii powinien zdecydować lekarz pediatra, który podczas bezpośredniej wizyty ma możliwość zbadać i ocenić dziecko. Koniecznie proszę zatem udać się do lekarza pierwszego kontaktu i zaufać jego opinii.